01.07.2022: Antigenní testy nasal a saliva stále v nabídce do vyprodání zásob.

Jak produkty používat

JAK POUŽÍVAT ROUŠKY 

Roušky jsou jednorázový zdravotnický materiál, slouží k běžnému nošení ve specifických provozech na základě jejich určení a není možné jí ošetřovat nebo opakovaně používat.

Nasazení: Před nasazením roušky si očistěte ruce dezinfekcí na bázi alkoholu nebo mýdlem s vodou. Rouškou si zakryjte nos a ústa a upevněte pomocí elastických šňůrek kolem uší.* Během nošení se roušky nedotýkejte; pokud tak učiníte, očistěte si ruce dezinfekcí na bázi alkoholu nebo mýdlem s vodou. WHO (Světová zdravotnická organizace) doporučuje vyměnit roušku za novou, jakmile je vlhká.

Sejmutí: Roušku sundávejte zezadu (nedotýkejte se přední části); poté ji ihned vyhoďte do uzavřeného koše; očistěte si ruce dezinfekcí na bázi alkoholu nebo mýdlem s vodou. 

Likvidace: S použitou rouškou zacházejte jako s infekčním odpadem. V aktuální situaci je ochrana dýchacích cest klíčovou proti šíření viru SARS-CoV-2, způsobujícího onemocnění COVID-19. Pomůžeme vám se chránit! Masky jsou účinné pouze při použití v kombinaci s častým čištěním rukou.


 

JAK POUŽÍVAT RESPIRÁTORY 

Respirátory KN95, FFP2 i FFP3 jsou jednorázový nezdravotnický materiál, slouží k běžnému nošení ve specifických provozech na základě jejich určení a není možné je ošetřovat nebo opakovaně používat. Někteří výrobci však díky složení a Nano filtraci umožňují opakované použití. 

Nasazení: Před nasazením respirátoru si očistěte ruce dezinfekcí na bázi alkoholu nebo mýdlem s vodou. Respirátorem si zakryjte nos a ústa a upevněte pomocí elastických šňůrek kolem uší (v případě FFP3 možno uchycení na zátylku) .* Během nošení se respirátoru nedotýkejte; pokud tak učiníte, očistěte si ruce dezinfekcí na bázi alkoholu nebo mýdlem s vodou. WHO (Světová zdravotnická organizace) doporučuje vyměnit respirátor za nový. 

Sejmutí: Respirátor sundávejte zezadu (nedotýkejte se přední části); poté ji ihned vyhoďte do uzavřeného koše; očistěte si ruce dezinfekcí na bázi alkoholu nebo mýdlem s vodou. 

Likvidace: S použitým respirátorem zacházejte jako s infekčním odpadem. V aktuální situaci je ochrana dýchacích cest klíčovou proti šíření viru SARS-CoV-2, způsobujícího onemocnění COVID-19. Pomůžeme vám se chránit! Masky jsou účinné pouze při použití v kombinaci s častým čištěním rukou.